Druga etapa Međunarodne biciklističke trke Beograd-Banjaluka vozi se danas od Obrenovca do Zvornika, a učesnici će preći 170 kilometara bez zaustavljanja.
Zbog trke, danas će biti sukcesivne obustave saobraćaja u Republici Srpskoj od 12.30 do 15.30 časova na dionicama magistralnih puteva od granice sa Srbijom na Pavlovića mostu do Bijeljine, te dalje prema Zvorniku.
Trka je okupila 175 takmičara iz 37 zemalja, a startovala je juče u Beogradu odakle su učesnici vozili do Požarevca u dužini od 90 kilometara.
Treća etapa kreće sutra od Bratunca do Vlasenice, duga je 150 kilometara, a posljednja dionica od 130 kilometara vozi u subotu, 26. aprila, od Doboja do Banjaluke.
Obustava saobraćaja sutra će biti od 10.30 do 15.30 časova na dionicama magistralnih puteva Bratunac-Konjević Polje, Konjević Polje-Drinjača, Drinjača-Karakaj, Karakaj-Donje Caparde i Tišća-Vlasenica.
Narednog dana, u subotu, od 11.30 do 15.30 časova obustava će biti na dionici magistralnog puta Rudanka-Doboj, zatim na auto-putu “9. januar”, dionica Kostajnica-Jakupovci, te na dionici magistralnog puta Klašnice-Banjaluka, odnosno Ulica Trive Amelice.
Međunarodnu biciklističku trku “Beograd – Banjaluka” organizuje Centar za razvoj i unapređenje sportske saradnje Srbije i Republike Srpske.
Ovu manifestaciju podržali su predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, Ministarstvo porodice, omladine i sporta Republike Srpske, gradovi Beograd, Požarevac, Zvornik, Doboj i Banjaluka, opštine Obrenovac, Bratunac i Vlasenica, kao i Predstavništvo Republike Srpske u Srbiji.



