Povodom Međunarodnog dana žena, u Centru za kulturu „Semberija“ svečano su uručena priznanja „Zahvalna žena grada Bijeljina“, dodjeljena ženama koje su svojim djelovanjem dale izuzetan doprinos razvoju lokalne zajednice.
Ove godine, ovo prestižno priznanje ponijele su: Aleksandra Letić, Maja Antić, Nada Milošević, Rosa Mučibabić, Jelena Kalajdžija, dok je Desanki Radić nagrada dodijeljena posthumno.

Predsjednica Skupštine Grada Bijeljina, Željana Arsenović, ovom prilikom uputila je čestitke svim ženama i izrazila zahvalnost za njihovu snagu, hrabrost i posvećenost.
– Žene su temelj društva, a njihov rad i doprinos ne samo da oblikuju našu lokalnu zajednicu, već i čine svijet ljepšim i boljim mjestom. Dok slavimo njihov dan, važno je prisjetiti se izazova i borbi kroz koje su prošle. Iako smo mnogo postigli u borbi za ravnopravnost, uloga žene u oblikovanju budućnosti nikada nije bila važnija. Dobitnicama priznanja upućujem iskrene čestitke – njihov rad, posvećenost i doprinos našem gradu nisu samo inspiracija, već i primjer hrabrosti, istrajnosti i snage. Hvala vam što svojim primjerom pokazujete koliko je važno vjerovati u sebe i raditi za opšte dobro – poručila je Arsenovićeva.

Predsjednica Komisije za ravnopravnost polova, Tatjana Pantić, istakla je značaj nagrađenih žena i njihovu ulogu u društvu:
– Danas smo nagradili izuzetne žene koje svojim radom, trudom i upornošću ostavljaju neizbrisiv trag. Posebno mi je drago što sada, među visokim funkcionerima, imamo i jednu ženu – gospođu Arsenović, na čelu Skupštine Grada Bijeljina. To nam daje nadu da će se stvari u budućnosti razvijati u pozitivnom pravcu.
Priznanja „Zahvalna žena grada Bijeljina“ dodjeljuje Komisija za ravnopravnost polova, u saradnji sa Gradskom upravom i Fondacijom „Lara“.



