Fudbaleri Čelsija i Đurgardena plasirali su se večeras u polufinale i igraće međusobno za plasman u finale najmlađeg evropskog klupskog takmičenja.
Poslije pobjede u Poljskoj rezultatom 3:0, Čelsi je večeras poražen kod kuće od Legije rezultatom 2:1, dok je Đurgarden poslije produžetaka eliminisao bečki Rapid pobjedom 4:1 (2:1 u regularnom toku) kojom je nadoknadio poraz 1:0 iz prvog meča.
Legija je u Londonu povela golom Tomaša Pekharta u 10. minutu, ali je izjednačio Mark Kukurelja u 33. Stiv Kapuadi je u 53. minutu donio pobedu Legiji i častan oproštaj od Lige Evrope.
Đurgarden je napravio najveći uspjeh u klupskoj istoriji a posao švedskom klubu olakšao je Mamadu Sangare koji je dobio crveni karton već u 7. minutu.
Golom Markusa Danijelsona u 42. minutu iz penala Đurgarden je poveo 1:0, ali je u 45+1. minutu autogol za 1:1 dao Jakob Une.
Keita Kosugi je dao gol u 77. minutu za 2:1 i tako odveo meč u produžetak.
Tobijas Guliksen je golovima u produžetku, u 93. i 105. minutu donio Đurgardenu istorijski plasman u polufinale i dvomeč protiv Čelsija.
Domaćin je meč završio sa devetoricom jer je u 110. minutu isključen i Serž-Filip Ro-Jao.
Drugi polufinalni par čine Betis i Fiorentina. Polufinalni mečevi Lige konferencija će se igrati 1. i 8. maja, prenosi Tanjug.



