Međunarodna fudbalska federacija /Fifa/ kaznila je danas Fudbalski savez Albanije sa 20.000 švajcarskih franaka i zatvaranjem petine stadiona u Tirani za utakmicu sa Srbijom u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo naredne godine.
Kazna je uslijedila zbog diskriminatorskog ponašanja navijača Albanije tokom meča protiv Andore.
Ovom kaznom, Fudbalska reprezentacija Albanije neće imati punu podršku s tribina na utakmici protiv Srbije, zakazanoj za 7. jun u Tirani.
Fudbalski savez Albanije obavezan je da dostavi plan za borbu protiv diskriminacije.
Ova mjera dio je šireg nastojanja Fife da suzbije neprimjereno ponašanje navijača širom svijeta.



