Iz Odjeljenja za poljoprivredu Grada Bijeljina saopšteno je da su juče isplaćena sredstva u okviru projekta „Sufinansiranje kupovine seoskih domaćinstava“, za sedam korisnika koji su ispunili uslove Javnog poziva raspisanog tokom 2025. godine.
Za ovu namjenu izdvojeno je ukupno 129.500 KM.
Kako navode iz Odjeljenja, riječ je o trećem uspješno realizovanom javnom pozivu čiji je cilj podsticanje ostanka i povratka stanovništva u ruralna područja, kao i smanjenje depopulacije i odlaska stanovništva iz sela u gradove.
– Projekat ima za cilj unapređenje života i razvoja u seoskim sredinama, kroz podršku porodicama koje žele da žive i rade na selu – ističe se u saopštenju.
Od 2023. godine, kroz tri javna poziva, za sufinansiranje kupovine seoskih domaćinstava izdvojeno je gotovo 600.000 KM, a podršku su dobila ukupno 34 domaćinstva.
Iz Odjeljenja za poljoprivredu najavili su da će projekat biti nastavljen i u narednom periodu, te da je raspisivanje novog javnog poziva planirano i tokom ove godine.
Dešavanja u Bijeljini



