Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit zvorničko – tuzlanski Fotije služio je na Veliki petak statije u Hramu Svetog Đorđa u Bijeljini i mnogobrojne okupljene vjernike pozvao da žive dostojno i idu Božijim putem spasenja.
“Gospod Hristos je na Veliki petak bio raspet radi nas i našeg spasenja, postradao radi nas dobrovoljno da na krstu pobedi smrt, vaskrsne iz mrtvih i daruje život večni svima koji veruju u njega”, rekao je mitropolit.
Prema njegovim riječima, na ovaj težak dan najbolje bi bilo da čovjek ćuti i da se moli za pomilovanje i spas sebe i svog roda.
Mitropolit Fotije danas je objavio pjesmu o Velikom petku, ističući da se pitanje opstanka i spasenja svijeta tiče svih ljudi.
“Nada za ovaj svet uvek postoji, dok se služi Sveta liturgija i propoveda Reč Božija – svet će do tada postojati i biti”, zapisao je mitropolit.



