Njegovo Visokopreosveštenstvo mitropolit zvorničko-tuzlanski g. Fotije služio je danas, na praznik Blagovijesti, koji je ‘početak našeg Spasenja i objava vječne tajne’, Svetu arhijerejsku Liturgiju u Manastiru Gavrilovo u Popovom Polju kod Brčkog.

Mitropolita Fotije je dočekala Visokoprepodobna igumanija Efimija (Topolski), nastojateljica ovog manastira u izgradnji posvećenog Saboru svetog arhangela Gavrila, zajedno sa protojerejom-stavroforom Miodragom Tošićem, arhijerejskim namjesnikom brčanskim i drugom braćom sveštenicima i đakonima kao i vjernim narodom.
Na kraju Svete Liturgije izvršen je čin blagosiljanja slavskih darova.
Besjeda mitropolita Fotija:



