Sistem naplate putarine Republike Srpske od danas u 9 sati ulazi u integrisani TOLL4ALL, pa će vozači jednim TAG uređajem prolaziti kroz autoputeve u Srbiji i Republici Srpskoj, saopštilo je preduzeće Putevi Srbije.
Iz ovog javnog preduzeća dodaju da je saradnja Puteva Srbije i „Autoputeva Republike Srpske“, korisnicima omogućila da jednim TAG uređajem nesmetano koriste autoputeve u Republici Srbiji i Republici Srpskoj, bez potrebe za nabavkom dodatnih uređaja ili zaustavljanjem na naplatnim stanicama.
“Mreža TOLL4ALL sada obuhvata ukupno pet sistema naplate putarine: Srbija, Republika Srpska, Sjeverna Makedonija, Crna Gora i Hrvatska, čime se nastavlja proces regionalnog povezivanja i unapređenja mobilnosti građana i privrede”, navodi se u saopštenju Puteva Srbije.
Korisnici TOLL4ALL sistema ostvaruju brojne pogodnosti:
– Korišćenje jednog TAG uređaja u više sistema naplate putarine
– Brži i jednostavniji prolazak kroz naplatne stanice bez zaustavljanja
– Eliminisanje plaćanja gotovinom u različitim valutama
– Jednostavan uvid u realizovane transakcije i račune
– Popusti za elektronsko plaćanje putarine
“Putevi Srbije nastavljaju aktivnosti na daljem širenju integrisanog sistema naplate putarine TOLL4ALL sa ciljem da korisnicima obezbijede jednostavnije, brže i komfornije putovanje kroz region”, zaključuje se u saopštenju.
InfoBijeljina



