Takmičari Taekwondo kluba Wolf iz Ugljevika ostvarili su odličan rezultat na Prvenstvu Republike Srpske, koje je održano u Derventi. Klub je nastupio sa devet takmičara, a kući se vratio sa čak osam osvojenih medalja, potvrdivši još jednom kvalitetan rad i kontinuitet uspjeha.
Najsjajnija odličja i titule prvaka Republike Srpske osvojile su sestre Marković. U juniorskoj konkurenciji do 68 kilograma zlatnu medalju osvojila je Nikolina Marković, dok je Anđela Marković trijumfovala u kategoriji kadetkinja do 41 kilogram. Pored osvojenog zlata, Anđela je proglašena i za najbolju kadetkinju prvenstva. Zlatom se okitila i Danijela Marković u konkurenciji kadetkinja do 47 kilograma.

Bronzanu medalju osvojio je Krsto Mišković, doprinoseći ukupnom uspjehu ekipe.
Odlične rezultate ostvarili su i takmičari u B klasi. Zlatne medalje osvojile su Katarina Đurić i Tijana Mićić, kao i kadet Bojan Simić, dok je srebrna medalja pripala najmlađoj članici kluba, vrtićanki Andrei Jović.
Iako ovog puta nije uspjela da se domogne medalje, Cica Mićić pokazala je veliku borbenost, trud i želju za napretkom, što predstavlja dobar temelj za buduće uspjehe.

Nakon uspješnog nastupa u Derventi, pred klubom su novi izazovi. Posebnu pažnju privlači nastup Anđele Marković na predstojećem Evropskom klupskom

prvenstvu u Sarajevu, na kojem je prijavljeno više od 1.700 takmičara. Anđela će predstavljati svoj klub i Republiku Srpsku u kategoriji kadetkinja do 41 kilogram.
Pored međunarodnih nastupa, Taekwondo klub Wolf nastavlja sa redovnim treninzima i pripremama za klupska učenička polaganja za pojaseve, nastavljajući da gradi nove generacije uspješnih sportista.
„Ponosni smo na ostvarene rezultate i zalaganje svih naših takmičara. Osvojene medalje su nagrada za predan rad, disciplinu i trud koji naši sportisti svakodnevno ulažu na treninzima“, poručili su iz Taekwondo kluba Wolf Ugljevik.
Mediaportal.ba



